Astrid Øyre Slind kom på 10. plass under dagens 10 kilometer i klassisk stil under U-23 VM i Hinterzarten. I mål var hun 1.19.00 bak vinneren. Opp til pallen var det et snaut minutt.

Øyre Slind visste på forhånd at det kom til å bli tøft å kjempe helt i toppen under denne distansen, men var allikevel skuffet over egen innsats.

- Dette var veldig dårlig, det funket ikke i det hele tatt, uttaler hun til langrenn.com.

Siste sjanse til medalje er lørdagens jaktstart med skibytte. Det var også her Oppdalsløperen på forhånd trodde hun hadde sine største sjanser.

Det ble ingen medalje på Norge, men best av de norske ble Britt Ingunn Nydal på sjuendeplass. Vinner ble Kerttu Niskanen fra Finland. De øvrige norske, Hilde Lauvhaug og Kathrine Rolsted Harsem, kom på henholdsvis 9. og 16. plass.