Etter en hard kollisjon mellom en trailer og en personbil er Riksvei 3 stengt ved Alvdal. Også i går var Riksveien stengt, etter at en trailer kjørte av veien.

HEDMARK: Ulykken skal ha skjedd i 15.30-tiden mellom Atla og Alvdal i Hedmark fylke.

Riksvei 3 er nå stengt med omkjøringsmuligheter på riksvei 30 eller over Dovre, melder Veitrafikksentralen.

I går kjørte et vogntog av veien ved Stai i Østerdalen.

Politiet fikk melding om ulykken klokken 18.23.

– De to personene i traileren ble sittende fast i førerhuset etter utforkjøringen. Den ene døra var sperret av bakken og snøen, den andre av hengeren, som ble slengt rundt og tilbake mot førerhuset, forteller operasjonsleder Hans Engh ved Hedmark politidistrikt til NRK Hedmark.

Personene, som er danske statsborgere, ble bare lettere skadet i utforkjøringen. Begge ble sendt til legevakt på Koppang for sjekk.

Riksvei 3 er så langt åpen i et felt slik at trafikken kan passere - til tross for at det går tregt.

Operasjonsleder Hans Eng sier til NRK det var speilblank is på vegen der traileren kjørte utfor.