OPPDAL: Fredrik Borchgrevink Lange (22), fra bygda Ålen i Holtålen kommune har hatt sine første arbeidsdager her i Opdalingen.
– Så langt har det gått kjempebra. Jeg har jo blitt kastet ut i felten og har allerede skrevet mange saker, sier han.
22-åringen har gått to år på journalistikk ved Norges Kreative Høyskole i Trondheim, og tar for tiden et årsstudium i medievitenskap ved NTNU i Trondheim.
Det var tilfeldigheter som gjorde at ålbyggen havnet i journalistikk-verdenen.
– Jeg har alltid vært glad i å være kreativ og skrive. Jeg ønsket egentlig å bli fotograf, sier han.
Borchgrevink Lange har ikke angret på at han valgte journalistikk.
– Jeg trives veldig med det jeg har valgt og har allerede gjort mye spennende, sier han.
Han har tidligere frilanset for Arbeidets Rett på Røros og hatt sommerjobb og vært tilkallingsvikar i over ett år hos Adresseavisen. Her har han jobbet med nyheter både på papir og på nett og i tillegg vært med og laget nett-TV under OL i Sotsji i fjor.
Selv vil han karakterisere seg som en fotballidiot.
– Jeg har spilt mye fotball opp gjennom årene. I tillegg spiller jeg en del gitar på fritiden, sier han.
Det han tar med seg fra Adressa til Opdalingen er det å jobbe under tidspress og alltid forholde seg til deadliner.
– Noe av det som trigget meg til Opdalingen var TV-satsingen avisen skal inn i. I tillegg er Oppdal en veldig fin plass, sier han.